ESINEJAD

Avakõne

David Kavanagh (Iirimaa)

David on Iiri Kirjanike Gildi juhataja ja Euroopa Stsenaristide Föderatsiooni juhatuse liige ja Rahvusvahelise Stsenaristide Gildide Ühenduse poliitika töörühma liige. Varem on David töötanud Iiri Kunstide Nõukogus filminõunikuna, olnud Iiri Filmi Instituudi juhataja ja European Script Fund peasekretär.


Kõnelejad

Raija Talvio (Soome)

Stsenarist, kunstide doktor. Raija on auhinnatud stsenarist, kelle loomingusse kuuluvad kaks täispikka mängufilmi, näidend ja mitmeid tunde teledraamat. Ta töötab ka stsenaariumikonsultandi ja õppejõuna, varem on töötanud monteerijana. Tema doktoritöö teemaks oli stsenaristika kui eriala sünd 1930. aastate Soomes.

Edith Sepp-Dallas (Eesti)

Eesti Filmi Insituudi juhataja

RAHVUSVAHELINE STSENARISTIDE PANEEL

Tomáš Bombík (Tšehhi)

Tšehhis resideeruv slovaki stsenarist. Tomáš on kirjutanud telesarju ja täispikki mängufilme. Tema kirjutatud telesari “Spravedlnost” (“Õiglus”, 2017) pälvis Tšehhi Lõvi auhinna parima lühisarja kategoorias ja Finále Plzeň Filmifestivalil auhinna parima telesarja kategoorias.

Soni Jörgensen (Rootsi) 

Soni on Rootsi stsenarist ja konsultant, kes omandas kõrghariduse Lõuna-California Ülikoolis. Ta on loonud filmi- ja telestsenaariumeid ning kirjutab hetkel videomängu Hazelight Studios & EA-le. Soni oli stsenaariumikonsultandiks rootsi kassahitile “Nagu taevas”, mis kandideeris parima võõrkeelse filmi Oscarile ja linastus kinodes üle maailma.

Sami Keski-Vähälä (Soome)

Stsenarist, toimetaja ning Soome Näitekirjanike ja Stsenaristide Liidu esimees.

Margrét Örnólfsdóttir (Island)

Margrét Örnólfsdóttir on Islandi üks kõige staažikamaid stsenariste, kirjanik ja muusik, kes on pälvinud mitmeid auhindu oma töö eest. Tema resümeesse kuuluvad sarja “Lõksus” teine hooaeg ja teledraama “Vangid“. Margrét on alates 2013. aastast olnud Islandi Näitekirjanike ja Stsenaristide Liidu esinaine.

STSENAARIUMITOIMETAJATE PANEEL

Karol Griffiths (US / Suurbritannia)

Karolil on enam kui 20 aastat kogemust konsultandi ja stsenaariumitoimetajana. Ta on teinud koostööd ettevõtete ja talentidega üle maailma, kaasa arvatud BBC, ITV, Sky Arts, Warner Brothers, Universal, Disney, Paramount ja Fox Studios, Amblin Entertainment, The Coen Brothers, Working Title, Revelations Entertainment, ja La Plante Productions. 
Silmapaistvamad näited tema filmograafias on The Hudsucker Proxy, The Big Lebowski, Under Suspicion, The Flintstones, The Last Supper and Archipelago, televisioonist Above Suspicion, Roseanne, Friends, Just Shoot me, and How I Met Your Mother.
Karol on ka õppejõud ja mentor, töötades Sources2Londoni Stsenaristide Festivali, The Literary Consultancy ja mitmete teiste organisatsioonidega. Ta on avaldanud käsiraamatu “The Art Of Script Editing – A Practical Guide To Script Development”  (Kamera Books).

Tarja Kylmä (Soome)

Tarja on stsenarist, konsultant ja õppejõud. Ta lõpetas ELO Filmikooli Soomes 2006.a ja on sellest saati töötanud stsenaristina (muuhulgas “Lahutamatud”, 2008). Hetkel on järeltootmises tema viimane telesari Soome-Tšiili kaastoodang “Nähtamatu kangelased”, mille tegevustik leiab aset aastal 1973 Pinochet riigipöörde ajal.

Agnieszka Kruk Inez (Poola)

Agnieszka on stsenarist ja koolitaja. Ta on omandanud kaks magistrikraadi kirjanduses (briti ja hollandi) ning lõpetanud stsenaristika eriala Varssavi Filmikoolis ja Łódźi Filmikoolis. Ta on (kaas)stsenaristina loonud umbes 1200 episoodi jagu telesarju. Ta juhatab ja asutab stsenaristide tiime (writers’ room). Ta on loonud õppekavasid stsenaristidele ja stsenaariumitoimetajatele, ta oli stsenaristide festivali Script Fiesta (2012-2017) looja ja loovjuht, tõlkinud poola keelde Linda Aronsoni “21. sajandi stsenaariumi”, sihtasutuse Stsenaarium ja Sõbrad juht ning StoryLab.pro asutaja. Töötab eksperdina Loov Euroopa MEDIA programmis.

STSENARISTIDE AGENTIDE PANEEL

Cynthia Okoye (Suurbritannia)

“Aastal 2008 liitusin agentuuriga Curtis Brown, kus minu klientideks on stsenaristid, režissöörid ja filmitegijad. Minu eesmärgiks on alati olnud unikaalse filmitalendi avastamine ja esindamine ning võimaldada tal arendada oma karjääri briti tele- ja filmitööstuses ja mujal. Mul on au töötada väga erinäoliste stsenaristide ja režissööridega. Alates alustajatest kuni väga kogenud tegijateni. Alates karakterikomöödiast kuni südika draama ja fantaasiarikka, silmapaistva loojutustamisviisini. Minu kliendid töötavad film- ja televaldkonnas ja vahel ka teatris.”

Anna Kurkina (Venemaa) 

Anna on StarDust agentuuri arendusjuht. Anna teeb koostööd stsenaristidega, aitab produtsentidel leida stsenariste projektidele ning on alati uute talentide otsingul.  

Asja Peisakovitš (Venemaa)

Asja on StarDust agentuuri juht. Ta peab tootjatega läbirääkimisi, tegeleb juriidiliste ja finantsküsimustega.
Aastal 2007 loodud Stardust Talendiagentuur on suurim talendiagentuur Moskvas. Stardust pakub teenuseid telejaamadele ning filmi- ja teletootjatele, esindades kokku enam kui sadat stsenaristi, režissööri, operaatorit, heliloojat ja sisuloojat ümber maailma.

Julia Idlis, ESG (Eesti/ Venemaa)

Julia on Eestis resideeruv stsenarist ja mängude kirjutaja Venemaalt. Ta teeb endiselt tihedat koostööd vene filmi- ja teletootjatega, kirjutades täispikki draama- ja põnevusfilme ning telesarju. Tallinnas töötab ta enamasti videomängude kontseptsioonide, stsenaariumite ja dialoogide kallal. Ta annab ka loojutustamise ja videomängude kirjutamise kursuseid. Julia on StarDust Agentuuri klient.

EESTI STSENARISTIDE PANEEL

Andris Feldmanis

Livia Ulman

Lauri Lippmaa

Laura Raud